Do finału Indywidualnych Mistrzostw Europy 2019 zostało:


SEC
02.08.2019, 15:16

MADSEN NAJLEPSZY NA MOTOARENIE


Leon Madsen zwyciężył w 2. rundzie zmagań TAURON Speedway Euro Champioship, która w sobotni wieczór odbyła się w Toruniu. Duńczyk w biegu finałowym za swoimi plecami przywiózł Grigorija Łagutę, Kacpra Worynę oraz Nickiego Pedersena.

Leon Madsen zwyciężył w 2. rundzie zmagań TAURON Speedway Euro Champioship, która w sobotni wieczór odbyła się w Toruniu. Duńczyk w biegu finałowym za swoimi plecami przywiózł Grigorija Łagutę, Kacpra Worynę oraz Nickiego Pedersena.

Po zawodach w Güstrow w złotym plastronie lidera klasyfikacji generalnej do Torunia przyjechał Rosjanin – Grigorij Łaguta, który miał przed startem turnieju trzy „oczka" zaliczki nad najwyższej sklasyfikowanym Polakiem – Bartoszem Smektałą oraz cztery punkty przewagi nad duetem Leon Madsen – Antonio Lindbaeck.

Zawody zaczęliśmy od „falstartu", bowiem w pierwszym biegu dnia, gdy Paweł Przedpełski chcąc wystartować najszybciej, zrobił to niewiele szybciej, niż arbiter wcisnął przycisk, by taśma poszła w górę. W drugim podejściu wygrał Kacper Woryna, a w pierwszej serii startów trójki przy swoich nazwiskach zapisywali także: Leon Madsen, Jarosław Hampel oraz Adrian Miedziński. Spory pech spotkał lidera – Grigorija Łagute, który zaliczył niegroźny upadek.

Druga seria startów dostarczyła nam kolejnych emocji i mijanek. Niestety, do fatalnej sytuacji doszło w wyścigu dziesiątym. W drugim łuku Leon Madsen nie opanował swojego motocykla i staranował Andersa Thomsena, w którego w dodatku z impetem wpadł Robert Lambert. Na torze bardzo szybko pojawiły się karetki, a medycy nie zwlekali z tym, by wyjąć nosze. Lambert po kilku chwilach wrócił do parku maszyn o własnych siłach. Tyle szczęścia w całej tej sytuacji nie miał Anders Thomsen, który z toruńską Motoareną żegnał się w karetce. W powtórce z kolei z owalem zapoznał się David Bellego, który został wytrącony z płynnej jazdy po kontakcie z Jakubem Miśkowiakiem.

W klasyfikacji generalnej było bardzo ciasno i ostatnia seria startów zapowiadała się piekielnie ciekawie. Do barażu awansować mógł zasadniczo każdy z zawodników sklasyfikowany od miejsca pierwszego do dziewiątego. Rundę podstawową wygrał ostatecznie Leon Madsen, który nie zaznał goryczy porażki i tylko wykluczenie pozbawiło go kompletu „oczek". Do finału po 20. biegu dnia wjechał także jego rodak – Nicki Pedersen, a w barażu spotkali się: Łaguta, Miedziński, Woryna oraz Hampel, któremu dwójka w ostatniej konfrontacji dała ostatnie miejsce premiowane awansem.

W biegu ostatniej szansy od początku prym wiódł „Grisza", a za jego plecami Woryna z Hampelem toczyli batalię o drugie miejsce. Niewiele w tym wyścigu do powiedzenia miał Miedziński. Ostatecznie górą był rybniczanin.

Finałowe starcie było „wisienką na torcie". Od początku prowadził Madsen, a za jego plecami Woryna dwoił się i troił, by nie dać się wyprzedzić Łagucie, lecz Rosjanin zdołał to czynić na trzecim okrążeniu. „Grisza" popełniał jednak błędy, których Polakowi nie udało się ostatecznie wykorzystać i musiał zadowolić się i tak bardzo dobrym, trzecim miejscem w turnieju.

Po dwóch turniejach na czele klasyfikacji Indywidualnych Mistrzostw Europy nadal jest Grigorij Łaguta, który z 27 punktami i ma oczko zaliczki nad Leonem Madsenem, a na trzecim miejscu ex aequo mamy Nickiego Pedersena i Bartosza Smektałę, którzy mają po 19 punktów.

Kolejny finał TAURON SEC zaplanowano na 10 sierpnia w duńskim Vojens. Z dziką kartą ujrzymy tam Petera Kildemanda, a rezerwę toru stanowić będą Frederik Jakobsen oraz Andreas Lyager.

Wyniki:

1. Leon Madsen (Dania) 15 (3,3,w,3,3,3)
2. Grigorij Łaguta (Rosja) 12 (u,3,3,3,1,2)
3. Kacper Woryna (Polska) 10 (3,1,1,1,3,1)
4. Nicki Pedersen (Dania) 11 (2,d,3,3,3,0)
5. Adrian Miedziński (Polska) 9 (3,2,3,1,w)
6. Jarosław Hampel (Polska) 8 (3,3,0,0,2)
7. Mikkel Michelsen (Dania) (1,0,1,3,3)
8. Robert Lambert (Wielka Brytania) (2,1,3,2,0)
9. Paweł Przedpełski (Polska) (2,2,1,1,2)
10. Bartosz Smektała (Polska) (2,1,2,0,2)
11. Michael Jepsen Jensen (Dania) (1,0,2,2,1)
12. Kai Huckenbeck (Niemcy) (0,0,2,1,2)
13. (R1) Jakub Miśkowiak (Polska) (2,2,1)
14. David Bellego (Francja) (1,3,w,-,-)
15. Vaclav Milik (Czechy) (0,2,0,2,0)
16. Anders Thomsen (Dania) (1,2,u/-,-,-)
17. Antonio Lindbaeck (Szwecja) (0,1,0,0,1)
18. (R2) Igor Kopeć-Sobczyński (Polska) (0,0)

Bieg po biegu:

1. Woryna, Przedpełski, Bellego, Lindbaeck
2. Madsen, Pedersen, Michelsen, Łaguta (u)
3. Hampel, Smektała, Thomsen, Huckenbeck
4. Miedziński, Lambert, Jepsen Jensen, Milik
5. Madsen, Miedziński, Woryna, Huckenbeck
6. Bellego, Milik, Smektała, Pedersen (d)
7. Hampel, Przedpełski, Lambert, Michelsen
8. Łaguta, Thomsen, Lindbaeck, Jepsen Jensen
9. Pedersen, Jepsen Jensen, Woryna, Hampel
10. Lambert, Miśkowiak, Bellego (w), Madsen (w)
11. Łaguta, Huckenbeck, Przedpełski, Milik
12. Miedziński, Smektała, Michelsen, Lindbaeck
13. Michelsen, Milik, Woryna, Kopeć-Sobczyński
14. Łaguta, Miśkowiak, Miedziński, Hampel
15. Madsen, Jepsen Jensen, Przedpełski, Smektała
16. Pedersen, Lambert, Huckenbeck, Lindbaeck
17. Woryna, Smektała, Łaguta, Lambert
18. Michelsen, Huckenbeck, Jepsen Jensen, Kopeć-Sobczyński
19. Pedersen, Przedpełski, Miśkowiak, Miedziński (w)
20. Madsen, Hampel, Lindbaeck, Milik

Baraż: Łaguta, Woryna, Hampel, Miedziński

Finał: Madsen, Łaguta, Woryna, Pedersen

Powrót
OneSport FIM Europe
Eurosport
WP Sportowefakty.pl Tygodnik Zuzlowy
Tauron Lotos eWinner Lotto Poczta Polska Ministerstwo Sportu i Turystyki Niepodlegla Stadion Śląski Tygodnik Żużlowy Dziennik Zachodni Auto Rental Marma Valtra Ślaśkie Śląski Biznes Sportowe Fakty WP RMF Maxxx Radio Em Legendia Peri Legendia Głos Zabrza Emtor Nowiny Gliwickie Koleje Śląskie Info Katowice Muzeum Chorzów Gazeta Czestochowska Dzisiaj Gliwice 7 Dni