Do finału Mistrzostw Europy 2020 zostało:


ŻUŻEL NA ŚLĄSKIM
26.07.2019, 10:41

Wielki żużel w TVP


Powrót żużla na Stadion Śląski to niezwykłe wydarzenie, dlatego każdy zainteresowany będzie mógł zobaczyć je dzięki Telewizji Polskiej, która przeprowadzi transmisje z meczu Polska – Reszta Świata oraz wielkiego finału TAURON Speedway Euro Championship 2018.

Pierwsze z wydarzeń odbędzie się 1 września, kiedy to Żużlowa Reprezentacja Polski zmierzy się z drużyną Reszty Świata. Oba zespoły przepełnione są zawodnikami światowej klasy, dlatego powrót żużla na Stadion Śląski zapowiada się na niezwykle emocjonujące widowisko.

Skład drużyny Reszty świata wyglądają następująco:

1. Chris Holder
2. Jack Holder
3. Nicki Pedersen
4. Matej Zagar
5. Artem Laguta
6. Martin Vaculik

Z kolei 15 września, Chorzów ugości najlepszych żużlowców Europy podczas finałowej rundy TAURON Speedway Euro Championship 2018. Liderem cyklu jest Leon Madsen, który ma cztery punkty przewagi nad Jarosławem Hampelem. Tuż za plecami reprezentanta Polski znajduje się Robert Lambert. Tegoroczny TAURON SEC jest niezwykle wyrównany. Różnice pomiędzy zawodnikami w klasyfikacji przejściowej są niewielkie, co zapowiada nam walkę o punkty przez cały czas trwania zawodów.

Dla tych, którzy nie będą mogli pojawić się na Stadionie Śląskim w Chorzowie, transmisje z tych wydarzeń przeprowadzi stacja TVP.

Program wygląda następująco:

Polska - Reszta Świata, 1 września, godzina 15:30
Transmisja: TVP2, TVP Sport, SPORT.TVP.PL, aplikacja mobilna

4. finał Tauron SEC, 15 września, godzina 20:00
Transmisja: TVP Sport, SPORT.TVP.PL, aplikacja mobilna

Powrót
OneSport FIM Europe
Eurosport
WP Sportowefakty.pl Tygodnik Zuzlowy
Tauron Ministerstwo Sportu Niepodlegla Stadion Śląski Ślaśkie