Do finału Mistrzostw Europy 2020 zostało:


TAURON SEC
26.07.2019, 10:26

TAURON sponsorem tytularnym cyklu Speedway Euro Championship


W 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości żużel wraca na Stadion Śląski. To tu odbywać się będzie finał zmagań o tytuł żużlowego mistrza Europy. Indywidualne Mistrzostwa Europy na Żużlu zyskały tytularnego sponsora i w tym roku będą odbywać się pod nazwą TAURON Speedway Euro Championship. W ramach umowy z firmą ONE Sport TAURON został też generalnym patronem projektu „Żużel na Śląskim”.

Tegoroczne rozgrywki o miano najlepszego żużlowego zawodnika na Starym Kontynencie, które wpisane zostały w obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, rozpoczną się 23 czerwca w Gnieźnie, następnie zawitają do niemieckiego Güstrow i łotewskiego Daugavpils. Cykl TAURON Speedway Euro Championship zakończy się 15 września na legendarnym dla polskiego sportu Stadionie Śląskim w Chorzowie – właśnie tam poznamy żużlowego Mistrza Europy.

Z kolei 29 września również w Chorzowie swój mecz rozgrywać będzie Żużlowa Reprezentacja Polski. Polska Husaria tego dnia zmierzy się z reprezentacją Reszty Świata.

- Cieszymy się, że tak rozpoznawalna marka, jaką jest TAURON, została sponsorem tytularnym cyklu Speedway Euro Championship 2018. To bardzo ważny, ale i wymagający partner, dlatego chcielibyśmy podziękować za zaufanie, jakim nas obdarzono – powiedział Karol Lejman, Prezes Zarządu One Sport.

Stadion Śląski to legendarne miejsce dla sportu żużlowego w Polsce. To na nim największe sukcesy odnosili polscy żużlowcy – Jerzy Szczakiel w 1973 roku zdobył dla Polski pierwszy tytuł Indywidulanego Mistrza Świata, a Zenon Plech – poza dwoma indywidualnymi medalami Mistrzostw Świata – poprowadził reprezentację Polski do medali w Mistrzostwach Świata Par i Drużynowych Mistrzostw Świata. W tym roku, po 45 latach od zwycięstwa Jerzego Szczakiela i 15 latach od ostatniej imprezy żużlowej – za sprawą One Sport i dzięki współpracy z TAURONEM żużel powróci na Stadion Śląski.

6140 metrów powierzchni toru, 370 metrów długości, szerokość łuków – 16 metrów, szerokość prostych – 11 metrów. A co najważniejsze, wysypane 5 tysięcy ton sjenitu. Te wszystkie parametry sprawiają, że we wrześniu na Stadionie Śląskim kibice żużla mogą liczyć na niezapomniane emocje. Mecze rozgrywane w ramach projektu „Żużel na Śląskim” będą prawdziwym świętem kibiców – na każdych zawodach organizatorzy spodziewają się kompletu widzów – 44 890 kibiców.

TAURON Speedway Euro Championship to czterorundowy cykl zawodów żużlowych, który ma na celu wyłonienie Indywidualnego Mistrza Europy na Żużlu. W zawodach rywalizować będzie 15 zawodników, wśród których nie zabraknie największych gwiazd żużla, takich jak: dwukrotny Indywidualny Mistrz Europy – Emil Sayfutdinov, dwukrotny wicemistrz świata – Jarosław Hampel, jeden z najskuteczniejszych zawodników polskiej ekstraligi, Leon Madsen. Oprócz nich: Piotr Pawlicki, Antonio Lindbaeck, Vaclav Milik czy Krzysztof Kasprzak. Nazwiska zobowiązują – na torze rozegra się niesamowita walka o prymat na Starym Kontynencie.

- Zaangażowaliśmy się w ten projekt, ponieważ oprócz promocji marki TAURON umożliwi nam realizację działań wspierających cele biznesowe. Nie bez znaczenia dla naszej decyzji był wybór lokalizacji finału rozgrywek na Stadionie Śląskim – w sercu regionu, w którym mieszkają i w którym spędzają wolny czas klienci Grupy TAURON. Traktujemy ten projekt również jako nasz wkład w obchody 100-lecia odzyskania niepodległości – mówi Marek Wadowski, Wiceprezes Zarządu TAURON Polska Energia S.A.


TAURON Polska Energia S.A. jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii. Grupa TAURON jest jednym z największych podmiotów gospodarczych w Polsce, w tym największym dystrybutorem i jednym z największych sprzedawców i wytwórców energii elektrycznej. Jest również sponsorem ważnych wydarzeń kulturalnych i sportowych.

Powrót
OneSport FIM Europe
Eurosport
WP Sportowefakty.pl Tygodnik Zuzlowy
Tauron Ministerstwo Sportu Niepodlegla Stadion Śląski Ślaśkie