Do finału Indywidualnych Mistrzostw Europy 2018 zostało:


ŻUŻEL NA ŚLĄSKIM
01.09.2018, 11:06

ZENON PLECH: CHORZÓW TO DLA MNIE SZCZĘŚLIWE MIEJSCE


Multimedalista mistrzostw świata, Zenon Plech zostanie wprowadzony do Galerii Sław Żużlowej Reprezentacji Polski. Ceremonia nastąpi tuż przed meczem Polska – Reszta Świata, który odbędzie się 1 września 2018 roku na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

Zenon Plech to jeden z najbardziej utytułowanych polskich żużlowców w historii tej dyscypliny. Do największych sukcesów zawodnika ze Zwierzyna należą dwa medale Indywidualnych Mistrzostw Świata (brązowy z 1973 roku oraz srebrny z 1979 roku), pięć medali Drużynowych Mistrzostw Świata, cztery medale Mistrzostw Świata Par oraz siedem medali Indywidualnych Mistrzostw Polski, z czego aż pięć złotych. Plech, wiele ze swoich triumfów święcił na Stadionie Śląskim w Chorzowie, gdzie 1 września żużel powróci po 15 latach przerwy.

- Stadion Śląski to idealne miejsce dla żużla. To tutaj odbywały się finały imprez mistrzowskich, gdzie startowali najlepsi z najlepszych. Powrót żużla do Chorzowa to bardzo dobre rozwiązanie. Jazda przy pełnych trybunach, na takim obiekcie, to coś wspaniałego – powiedział Zenon Plech.

We wrześniu na Stadionie Śląskim odbędą się dwa wielkie żużlowe wydarzenia. Pierwszym z nich jest mecz Żużlowej Reprezentacji Polski z drużyną Reszty Świata. Tuż przed spotkaniem, Zenon Plech, ze względu na swoje zasługi dla sportu żużlowego w Polsce, zostanie włączony do Galerii Sław Żużlowej Reprezentacji Polski.

- Dla mnie występy z "orzełkiem" na piersi to zawsze była ogromna nobilitacja. W tamtych czasach, tylko najlepsi mogli reprezentować biało-czerwone barwy. Starty dla Polski to była także ogromna szansa na lepszy sprzęt, dzięki czemu mogliśmy walczyć o najlepsze pozycje. To było dla mnie ogromne wyróżnienie – dodał pięciokrotny Indywidualny Mistrz Polski.

Drugim wydarzeniem będzie Wielki Finał TAURON Speedway Euro Championship 2018. Na specjalnie przygotowanym z tej okazji torze, piętnastu najlepszych żużlowców na Starym Kontynencie walczyć będzie o tytuł Indywidualnego Mistrza Europy. Bardzo prawdopodobne, że na trybunach Śląskiego zasiądzie ponad 40 000 kibiców.

- Takie wydarzenia, przy takiej liczbie widzów, to coś wspaniałego. Bardzo dobrze pamiętam atmosferę, jaka panowała na stadionie podczas zawodów. Chorzów to dla mnie szczęśliwe miejsce, zdobyłem tutaj wiele medali, a kibice za każdym razem nieśli nas swoim dopingiem – zaznaczył reprezentant Polski.

Tegoroczne zmagania o tytuł Indywidualnego Mistrza Europy są niezwykle ciekawe. Różnice punktowe pomiędzy zawodnikami sprawiają, że kwestie medali wciąż nie są rozstrzygnięte. Pomimo ścisku, jaki panuje w klasyfikacji przejściowej, Zenon Plech ma swojego kandydata do zwycięstwa. - Myślę, że Jarosław Hampel zostanie Indywidualnym Mistrzem Europy. Pomimo, że w tym sezonie ma tyle wzlotów, ile upadków - to klasowy zawodnik, który zasługuje na tytuł. Myślę, że nie tylko ja życzyłbym sobie, by na Stadionie Śląskim Indywidualnym Mistrzem Europy został reprezentant Polski – zakończył Zenon Plech.

Powrót
OneSport FIM Europe
Eurosport
WP Sportowefakty.pl Tygodnik Zuzlowy Dziennik Zachodni Przegląd Sportowy RMF Maxxx
TAURON GLS ForBet Ngine GTV Hoegert Trans MF Tyskie MSiT
Auto Frelik Gloss Manta Marma Toyota Mikolajczak Atlantic Extreme Hobby Niepodlegla Hotel Diament Peri Valtra Cat Stadion Śląski Śląskie Śląskie Lotto