Do finału Indywidualnych Mistrzostw Europy 2018 zostało:


SEC
29.08.2018, 12:06

MADSEN: JEDEN KROK BLIŻEJ ZŁOTA


Leon Madsen wygrał trzecią rundę TAURON Speedway Euro Championship 2018, która odbyła się w Daugavpils. Dzięki wysokiej zdobyczy punktowej, Duńczyk wyprzedziła Jarosława Hampela i awansował na pierwsze miejsce w klasyfikacji przejściowej cyklu.

W Daugavpils, Madsen zdobył 16 punktów prezentując bardzo szybką i efektywną jazdę. Po raz kolejny, Duńczyk został najlepiej punktującym zawodnikiem zawodów.

- 16 zdobytych punktów to bardzo wysoki wynik. Cieszę się z mojego występu. Jestem coraz bliżej złota, jednak – mimo wszystko - jesteśmy daleko, by osiągnąć ten cel. Nadal pozostaje jedna runda do rozegrania. W Chorzowie będziemy chcieli „zakończyć robotę”. Muszę być jednak pokorny. Pozostaję skupiony i jadę na Stadion Śląski po zwycięstwo – powiedział Leon Madsen.

Do zawodów w Daugavpils, Madsen przystępował z trzypunktową stratą do Jarosława Hampela. Już po trzech seriach startów, różnica została zredukowana, a po wyścigu ostatniej szansy, w którym Polak odpadł z zawodów, wiadomym było, że w finale Madsen będzie budował swoją przewagę w klasyfikacji przejściowej cyklu.

- Cztery punkty różnicy to niewiele i jeszcze wszystko może się wydarzyć. Oczywiście, lepiej przystępować do zawodów z przewagą, niż ze startą. Wciąż pozostajemy skupieni i będziemy ciężko pracować, by osiągnąć cel. Czuję się mocny. Mam świetny sprzęt oraz zespół, który daje mi komfort i pewność siebie – dodał Duńczyk.

Finałowa runda TAURON Speedway Euro Championship 2018 odbędzie się na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Zawody zostaną rozegrane na specjalnie przygotowanym na tę okazję torze. Leon Madsen przyznaje, że tory jednodniowe nie należą do jego ulubionych.

- To będzie dla mnie coś nowego. Wiem, że ten tor będzie inny, niż te jednodniowe owale z cyklu Grand Prix. Na pewno będzie bardzo ciekawie. Warunki będą podobne dla każdego z nas, więc wszyscy będą ciężko pracować na treningu przed zawodami. Jestem przekonany, że tor zostanie odpowiednio przygotowany, a kibice zobaczą świetne ściganie – zakończył Leon Madsen.

Wielki Finał TAURON Speedway Euro Championship 2018 odbędzie się 15 września na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Bilety od 19 złotych można nabywać za pośrednictwem eBilet.pl oraz zuzelnaslaskim.pl.

Powrót
OneSport FIM Europe
Eurosport
WP Sportowefakty.pl Tygodnik Zuzlowy Dziennik Zachodni Przegląd Sportowy RMF Maxxx
TAURON GLS ForBet Ngine GTV Hoegert Trans MF Tyskie MSiT
Auto Frelik Gloss Manta Marma Toyota Mikolajczak Atlantic Extreme Hobby Niepodlegla Hotel Diament Peri Valtra Cat Stadion Śląski Śląskie Śląskie Lotto