Do finału Indywidualnych Mistrzostw Europy 2018 zostało:


SEC
24.08.2018, 10:44

SAYFUTDINOV: MUSIAŁEM SIĘ ZMOBILIZOWAĆ


Emil Sayfutdinov zajął drugie miejsce podczas trzeciej rundy TAURON Speedway Euro Championship 2018, która odbyła się w Daugavpils. Rosjanin zdobył 13 punktów, dzięki którym awansował na czwarte miejsce w klasyfikacji przejściowej cyklu.

Zmagania na Łotwie Sayfutdinov rozpoczął od wykluczenia. Po walce z Andryiem Kudryashovem, dwukrotny Indywidualny Mistrz Europy upadł na tor i nie wystartował w powtórce wyścigu. Kolejne wyścigi były już zdecydowanie bardziej udane. Sayfutdinov był jednym z najbardziej efektownie jeżdżących zawodników, a swoje punkty wielokrotnie zdobywał po walce na dystansie.

- To były trudne zawody. Na początku tor wyglądał dobrze, jednak nieco później porobiły się koleiny. Mimo wszystko, nawierzchnia mi odpowiadała. Bardzo się cieszę z drugiego miejsca. Po pierwszym wyścigu musiałem się zmobilizować i zbierać punkty. Nie udało mi się awansować bezpośrednio do finału, jednak udało się awansować z wyścigu „ostatniej szansy”. Dziękuję publiczności, która bardzo mnie wspierała. To dla mnie naprawdę ważne – powiedział Sayfutdinov.

Dzięki wysokiej zdobyczy punktowej w Daugavpils, Sayfutdinov awansował na czwarte miejsce w klasyfikacji przejściowej cyklu. Przed ostatnią rundą TAURON SEC 2018, Rosjanin traci cztery punkty do znajdującego się na trzeciej pozycji Roberta Lamberta oraz osiem do prowadzącego Leona Madsena.

- Cały czas walczę o jak najwyższe cele. Z Chorzowa mam zamiar wywieźć jeden z medali Indywidualnych Mistrzostw Europy – dodał Rosjanin.

Finałowa runda TAURON Speedway Euro Championship odbędzie się na sztucznym torze na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Emil Sayfutdinov będzie jednym z najbardziej doświadczonych zawodników startujących na sztucznych torach. Już w tym roku, Rosjanin miał trzy okazje do startów na tego typu nawierzchniach.

- Tory jednodniowe nie są łatwe. Mam nadzieję, że odpowiednio ułożona nawierzchnia umożliwi nam walkę, a kibice zobaczą świetne zawody – zakończył Emil Sayfutdinov.

Wielki Finał TAURON Speedway Euro Championship 2018 odbędzie się 15 września na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Bilety od 19 złotych można nabywać na eBilet.pl oraz zuzelnaslaskim.pl.

Powrót
OneSport FIM Europe
Eurosport
WP Sportowefakty.pl Tygodnik Zuzlowy Dziennik Zachodni Przegląd Sportowy RMF Maxxx
TAURON GLS ForBet Ngine GTV Hoegert Trans MF Tyskie MSiT
Auto Frelik Gloss Manta Marma Toyota Mikolajczak Atlantic Extreme Hobby Niepodlegla Hotel Diament Peri Valtra Cat Stadion Śląski Śląskie Śląskie Lotto