Do finału Indywidualnych Mistrzostw Europy 2018 zostało:


SEC
18.08.2018, 10:44

WITAMY W DAUGAVPILS


Za nami półmetek rywalizacji najlepszych żużlowców Starego Kontynentu. Żarty się skończyły – dla niektórych trzecia runda cyklu TAURON SEC 2018 w Daugavpils będzie ostatnim dzwonkiem na włączenie się do rywalizacji o medale, a inni będą starali się obronić to, co już wcześniej wypracowali.

29 czerwca na łotewskiej ziemi rywalizowali juniorzy i wówczas ostatni wyścig dnia pokazał, że możemy się spodziewać gigantycznych emocji. Wtedy Maksym Drabik niemal rzutem na taśmę wywalczył triumf. Który z jego starszych kolegów pójdzie w jego ślady?

Ku uciesze wielu polskich kibiców, w najlepszej sytuacji po dwóch rundach w Gnieźnie i Guestrow jest Jarosław Hampel. „Mały” wygrał w pierwszej stolicy Polski, a z Niemiec przywiózł cenne osiem punktów. Jego przewaga nad drugim w stawce Leonem Madsenem wynosi trzy „oczka”. Duńczyk wprawdzie musiał uznać w finale w Guestrow wyższość Roberta Lamberta, ale solidna zdobycz punktowa z pewnością osłodziła mu drugą lokatę. Tym samym jeden z faworytów cyklu udowodnił, że do samego końca trzeba będzie się z nim liczyć.

Miejscowi fani będą jednak przyglądać się przede wszystkim aktualnemu mistrzowi Europy. Andrzej Lebiediew wciąż poszukuje dobrej formy i do rywalizacji w Daugavpils przystępuje z dorobkiem dziesięciu punktów. Jeżeli Łotysz chce skutecznie włączyć się do rywalizacji o czołowe lokaty, to wówczas musi przed własną publicznością zapunktować na bardzo wysokim poziomie. Drugim reprezentantem Łotwy w stawce będzie dzika karta – 19 letni Oleg Michaiłow z miejscowego Lokomotivu, który pokazywał już niejednokrotnie, że na torze w Daugavpils potrafi się ścigać z renomowanymi zawodnikami. Tego zawodnika mogliśmy także podziwiać w IMŚJ na Łotwie, gdzie zdobył jedenaście punktów. Jesteśmy bardzo ciekawi, jak wypadnie w gronie seniorów.

Kogo będą gonić Lebiediew i inni z dalszych miejsc? Z pewnością do pozytywnych zaskoczeń trzeba jak do tej pory zaliczyć tercet: Robert Lambert, Mikkel Michelsen i Kai Huckenbeck. Reprezentanci Danii i Niemiec punktowali jak do tej pory identycznie, z tymże ten pierwszy zaczął od dziewięciu w Gnieźnie, a w Guestrow poprawił się o dwa „oczka”, a ten drugi dokładnie odwrotnie. Z kolei Robert Lambert swoim zwycięstwem w Niemczech udowodnił, że bardzo lubi tamtejszy krótki tor. Czy zdoła przekuć dobrą formę na miejsce na podium także w Daugavpils? Brytyjczyk z pewnością chce kontynuować swój bardzo udany sezon.

Tegoroczny cykl, jak również jego eliminacje wyraźnie pokazały, że wszelakie przewidywania mogą szybko zostać zweryfikowane. Wyrównana stawka i niesamowita motywacja wśród uczestników są najlepszym zaproszeniem na 18 sierpnia. Turniej w Daugavpils będzie przedostatnią odsłoną zmagań. Później zostanie już tylko wielki finał na Stadionie Śląskim w Chorzowie – 15 września. Kto zawiesi medale na swojej szyi? Najpierw trzeba zrobić ku temu krok na Łotwie!

Powrót
OneSport FIM Europe
Eurosport
WP Sportowefakty.pl Tygodnik Zuzlowy Dziennik Zachodni Przegląd Sportowy RMF Maxxx
TAURON GLS ForBet Ngine GTV Hoegert Trans MF Tyskie MSiT
Auto Frelik Gloss Manta Marma Toyota Mikolajczak Atlantic Extreme Hobby Niepodlegla Hotel Diament Peri Valtra Cat Stadion Śląski Śląskie Śląskie Lotto