Do finału Indywidualnych Mistrzostw Europy 2018 zostało:


SEC
03.07.2018, 10:57

ANTONIO LINDBAECK: KOLEJNE ZAWODY TO NOWE MOŻLIWOŚCI


Antonio Lindbaeck w bardzo dobrym stylu powrócił do cyklu Indywidualnych Mistrzostw Europy. Podczas pierwszej rundy TAURON SEC 2018, Szwed zajął drugie miejsce zdobywając 13 punktów.

Lindbaeck, pomimo faktu, że przed laty startował w barwach gnieźnieńskiego klubu, nie był stawiany w roli faworyta do zwycięstwa podczas sobotnich zawodów. Już pierwsze trzy gonitwy tego zawodnika uświadomiły wszystkim, że „Toninho” przyjechał do Gniezna w bojowym nastroju. Po trzech seriach startów, Lindbaeck był na czele stawki, wraz z Jarosławem Hampelem. W kolejnych wyścigach, Szwed dojeżdżał do mety tuż za plecami swoich rywali, a w finale zajął ostatecznie drugie miejsce.

- To były dla mnie bardzo udane zawody. Zakończyłem je na drugim miejscu, z czego jestem naprawdę szczęśliwy. Ściganie na gnieźnieńskim torze nie było łatwe. Na zewnątrz było bardzo dużo luźnej nawierzchni, a w niektórych miejscach pojawiły się dziury. Udało mi się znaleźć dobre ustawienia na te zawody i zakończyć je w dobrym stylu. Cieszę się z tego wyniku i już czekam na drugą rundę zmagań – powiedział Lindbaeck.

Druga runda TAURON Speedway Euro Championship 2018 odbędzie się w niemieckim Güstrow. Do Niemiec, Lindbaeck jedzie w roli wicelidera cyklu.

- Nie miałem wielu okazji do ścigania się na tym torze, ale to będą zupełnie inne zawody. Nowy turniej to nowe szanse na zwycięstwo. Jadę do Güstrow by dać z siebie wszystko. Zobaczymy, co się stanie - zakończył Antonio Lindbaeck.

Druga runda TAURON Speedway Euro Championship 2018 odbędzie się w Güstrow, 14 lipca 2018 roku.. Bilety na to wydarzenie dostępne są pod linkiem http://bit.ly/TAURON_SEC_GUSTROW.

Relację z zawodów przeprowadzi stacja Eurosport.

Lista startowa:
1. Leon Madsen #66
2. Dzika karta
3. Vaclav Milik #225
4. Andzejs Lebedevs #29
5. Kai Huckenbeck #744
6. Mikkel Michelsen #155
7. Andrey Kudryashov #91
8. Piotr Pawlicki #777
9. Emil Sajfutdinov #89
10. Krzysztof Kasprzak #507
11. Jarosław Hampel #33
12. Josef Franc #444
13. Antonio Lindbaeck #85
14. Andreas Jonsson #100
15. Peter Kildemand #25
16. Robert Lambert #505

Powrót
OneSport FIM Europe
Eurosport
WP Sportowefakty.pl Tygodnik Zuzlowy Dziennik Zachodni Przegląd Sportowy RMF Maxxx
TAURON GLS ForBet Ngine GTV Hoegert Trans MF Tyskie MSiT
Auto Frelik Gloss Manta Marma Toyota Mikolajczak Atlantic Extreme Hobby Niepodlegla Hotel Diament Peri Valtra Cat Stadion Śląski Śląskie Śląskie Lotto