Do finału Indywidualnych Mistrzostw Europy 2018 zostało:


SEC
27.06.2018, 10:52

JAROSŁAW HAMPEL: CZUŁEM SIĘ PEWNIE NA TORZE


Jarosław Hampel zwyciężył podczas pierwszej rundy cyklu TAURON Speedway Euro Championship 2018, która odbyła się w Gnieźnie. Reprezentant Polski wygrał w znakomitym stylu, zdobywając 17 z 18 możliwych punktów.

Drugi raz z rzędu, Hampel został zwycięzcą rundy otwierającej cykl zmagań o tytuł najlepszego żużlowca na Starym Kontynencie. Przed rokiem, zawodnik pochodzący z Piły okazał się najlepszy w Toruniu. Tym razem, Hampel nie pozostawił rywalom żadnych złudzeń i na gnieźnieńskim owalu był bezkonkurencyjny.

- Oczywiście jestem zadowolony z tego występu. Od pierwszego biegu czułem się pewnie na tym torze. Cieszę się, że zdobyłem tyle punktów, bo to dla mnie bardzo dobra informacja w kontekście następnych rund, które odbędą się na trudnych obiektach, takich jak Güstrow, gdzie tor jest bardzo specyficzny. Mam nadzieję, że podczas nadchodzących turniejów będę trzymał wysoki poziom – powiedział Jarosław Hampel.

Dzięki okazałej zdobyczy punktowej, Jarosław Hampel z miejsca stał się głównym kandydatem do zwycięstwa w TAURON SEC 2018. Przed zawodnikami jeszcze trzy rundy, a najbliższa odbędzie się w Güstrow. „Mały” przyznaje, że na niemieckim obiekcie nie miał wielu okazji do startów.

- Kiedyś startowałem w Güstow, geometria toru jest bardzo zaskakująca. Myślę jednak, że w momencie, w którym zawodnik jest w formie i wszystko idzie tak, jak powinno, to geometria toru nie ma większego znaczenia. Zawsze przed zawodami jest trening, wtedy zapoznam się z tym obiektem, a podczas zawodów postaram się pojechać na jak najwyższym poziomie – zakończył Jarosław Hampel.

Druga runda cyklu TAURON Speedway Euro Championship 2018 odbędzie się Güstrow, 14 lipca 2018 roku. Bilety na to wydarzenie dostępne są pod linkiem http://bit.ly/TAURON_SEC_GUSTROW.

Relację z zawodów przeprowadzi stacja Eurosport.

Lista startowa:
1.Leon Madsen #66
2. Dzika karta
3. Vaclav Milik #225
4. Andzejs Lebedevs #129
5. Kai Huckenbeck #744
6. Mikkel Michelsen #155
7. Andrey Kudryashov #91
8. Piotr Pawlicki #777
9. Emil Sajfutdinov #89
10. Krzysztof Kasprzak #507
11. Jarosław Hampel #33
12. Josef Franc #444
13. Antonio Lindbaeck #85
14. Andreas Jonsson #100
15. Peter Kildemand #25
16. Robert Lambert #505

Powrót
OneSport FIM Europe
Eurosport
WP Sportowefakty.pl Tygodnik Zuzlowy Dziennik Zachodni Przegląd Sportowy RMF Maxxx
TAURON GLS ForBet Ngine GTV Hoegert Trans MF Tyskie MSiT
Auto Frelik Gloss Manta Marma Toyota Mikolajczak Atlantic Extreme Hobby Niepodlegla Hotel Diament Peri Valtra Cat Stadion Śląski Śląskie Śląskie Lotto