Do finału Indywidualnych Mistrzostw Europy 2018 zostało:

Historia Stadionu Śląskiego Tor Imprezy


Imprezy


TAURON Speedway Euro Championship

15 września 2018 roku


Speedway Euro Championship (SEC) to formuła mająca na celu wyłonienie Indywidualnego Mistrza Europy na żużlu. Historia rozgrywek sięga 2001 roku, jednak dopiero od sezonu 2013, kiedy prawa do zawodów przejęła firma One Sport, zmagania o tytuł najlepszego zawodnika Europy zyskały właściwy im prestiż. 15 września w Chorzowie do walki stanie piętnastu stałych uczestników cyklu oraz jeden zawodnik z tzw. "dziką kartą" – specjalną przepustką na zawody na Stadionie Śląskim. Pięciu uczestników tegorocznego cyklu jest już znanych, resztę poznamy po majowych eliminacjach, które odbędą się we Włoszech oraz dzięki specjalnym zaproszeniom do cyklu tzw. "stałych dzikich kart".



Stadion Śląski po raz kolejny może znacząco zapisać się w historii polskiego żużla. Reprezentant Polski, jeszcze nigdy nie zdobył tytułu Indywidualnego Mistrza Europy od sezonu 2013, a więc rozgrywek pod nazwą SEC. Czy w Chorzowie poznamy kolejnego polskiego mistrza speedway’a? Odpowiedź na to pytanie poznamy 15 września!


Żużlowa Reprezentacja Polski

1 września 2018 roku


Mecze Żużlowej Reprezentacji Polski z drużyną Reszty Świata zawsze elektryzowały kibiców czarnego sportu. 1 września w Chorzowie naprzeciwko siebie staną najlepsi zawodnicy globu: reprezentanci Polski, którzy od lat z sukcesami startują w międzynarodowych imprezach żużlowych oraz ekipa Reszty Świata – najlepsi obecnie jeźdźcy, reprezentujący kraje od Stanów Zjednoczonych, przez Danię, aż do dalekiej Australii.



Żużlowa Reprezentacja Polski jest jedną z najbardziej utytułowanych drużyn narodowych na świecie. W rozgrywkach o Drużynowe Mistrzostwo Świata oraz Drużynowy Puchar Świata Polacy wywalczyli łącznie 30 medali, z czego 13 w złotym kolorze.

Jedno jest pewne, Stadion Śląski przyciąga zawodników nie tylko z Polski, ale również z całego świata, dlatego mecz Polska – Reszta Świata będzie najlepiej obsadzoną międzynarodową imprezą żużlową w roku 2018.
OneSport FIM Europe
Eurosport
WP Sportowefakty.pl Tygodnik Zuzlowy Dziennik Zachodni Przegląd Sportowy RMF Maxxx
TAURON GLS ForBet Ngine GTV Hoegert Trans MF Tyskie MSiT
Auto Frelik Gloss Manta Marma Toyota Mikolajczak Atlantic Extreme Hobby Niepodlegla Hotel Diament Peri Valtra Cat Stadion Śląski Śląskie Śląskie Lotto